Irish Angus Cattle Society

IRISH  ANGUS  CATTLE   SOCIETY  ALL  IRELAND  CHAMPIONSHIPS  2013

Judge :  Joseph Moran, Powerstown, Goresbridge, Co. Kilkenny

SUPREME  IRISH  ANGUS  ALL  IRELAND  CHAMPION  2013  Ballyshannon Eric     -      D.O.B.  05.01.08 Sire:  Lawsons Ford Bagatelle Exhibited by:  Patrick Harrison, Brideswell, Athlone, Co. Roscommon

all irelands 2013 135

IRISH ANGUS  ALL  IRELAND RESERVE SUPREME CHAMPION 2013 Clooncarne Jack –   D.O.B.  17.03.12 Sire:   Clooncarne Frank Bred & exhibited by  Thomas Mulligan, Currycramp, Dromod, Co. Leitrim

all irelands 2013 148

  • OVERALL IRISH  ANGUS  JUNIOR  CHAMPION Laheens Jumbo Sire:   Sire:  Nakkeg Nord  Bred & exhibited by:  Cathal Duignan, Laheen House, Eslin Bridge, Ck-On-Shannon,Co.Leitrim
  • IRISH  ANGUS  JUNIOR  FEMALE CHAMPION Cloghogue  Jane  -    D.O.B.  03.11.12 Bred & Exhibited by:  Edmund & Betty O'Carroll, Cloghogue, Castlebaldwin, Co. Sligo
  • IRISH  ANGUS  RESERVE JUNIOR  FEMALE CHAMPION Ballydacker Kira  -   D.O.B.  24.01.13 Sire:   Sire:  Nakkeg Nord  Bred & exhibited by:  Nuala Mulligan, Hollygrove, Ballygar, Co. Galway
  • IRISH  ANGUS   JUNIOR MALE CHAMPION Laheens Jumbo Sire:  Nakkeg Nord  Bred & exhibited by:  Cathal Duignan, Laheen House, Eslin Bridge, Ck-On-Shannon,               Co.Leitrim
  • IRISH  ANGUS  RESERVE  JUNIOR MALE CHAMPION Loughlynn  Kracker  -  D.O.B.  04.01.13 Sire:   Lawsons Ford Bagatelle Bred & exhbited by: Patrick Regan Jnr. Cloonmore, Ballyfarna, Claremorris, Co. Mayo
  • ALL  IRELAND  IRISH  ANGUS SENIOR FEMALE CHAMPION Clooncarne Jenny  -    D.O.B.  24.01.12 Sire:  Clooncarne  Frank  Bred & exhibited by  Thomas Mulligan, Currycramp, Dromod, Co. Leitrim
  • ALL  IRELAND  IRISH  ANGUS  RESERVE SENIOR FEMALE CHAMPION  Leacarrow Hot   -   25.06.11 Exhibited by:  Kevin Diffley, Clooncolligan, Bornacoola, Co. Leitrim
  • ALL IRELAND IRISH ANGUS  SENIOR  MALE  CHAMPION Ballyshannon Eric     -      D.O.B.  05.01.08 Sire:  Lawsons Ford Bagatelle Exhibited by:  Patrick Harrison, Brideswell, Athlone, Co. Roscommon
  • ALL  IRELAND  IRISH ANGUS  SENIOR  MALE  RESERVE CHAMPION Clooncarne Jack –    D.O.B.  17.03.12 Sire:   Clooncarne Frank Bred & exhibited by  Thomas Mulligan, Currycramp, Dromod, Co. Leitrim

Youth Development Programme - Showmanship Awards
Judge:   Patrick McGrath,  Kye, Elphin, Co. Roscommom

Class no 16 All Ireland  Irish Angus  YDP Showmanship Awards Junior Section

  1. Conor Craig, Coolarty, Edgeworthstown, Co. Longford
  2. Dylan Dockery, Towra, Shinrone, Co. Offaly
  3. Shane Hynes, Baylin, Athlone, Co. Westmeath

all irelands 2013 008

all irelands 2013 010

all irelands 2013 029

Class no  17   Ireland  Irish Angus  YDP Showmanship Awards Intermediate Section

  1. Michelle Farrell, Mountdillon, Curraghroe
  2. Christopher O'Connor, Cloonroughan, Elphin,  Co. Roscommon
  3. Shauna Diffley, Clooncolligan, Bornacoola, Co. Leitrim

all irelands 2013 012

all irelands 2013 015

all irelands 2013 018

Class no  18   All Ireland  Irish Angus  YDP Showmanship Awards Senior  Section

  1. Glen Patterson, Kiltycooley, Drum, Co. Sligo
  2. Grainne Horan Solaker ¸Coolcran, Knockmore, Ballina, Co. Mayo
  3. Daniel Spring, Bornacoola, Co. Leitrim

all irelands 2013 026

all irelands 2013 028

all irelands 2013 022

Irish Angus All Ireland Senior Female Section  

Class   21   All Ireland Irish Angus Cow

  1. Pat Murphy, Puntabeg, Charlestown, Co. Mayo Speck Gina  -  IE272198750320  -  07.01.10 Sire:  Nakkeg Nord  -  Dam:   Speck Dorothy Sire of Dam:  Lawsonsford Bagatelle Z094
  2. Michael James Horan, Coolcran, Knockmore, Ballina, Co. Mayo  Coolcran Frances  -  IE271630080457 – D.O.B.  25.03.09 Sire:  KBJ Jetta 64D  -  Dam:  Lisduff Mandy A300 Sire of Dam:  Dalrene Cruz 11F
  3. John & Cathy Farrell, Mountdillon, Curraghroe,  Co. Roscommon Dillon Bettie  -  IE311321510114  -  D.O.B.   03.11.05 Sire:  Maine Dragon  -  Dam:   Dillon  Tara Sire of Dam:   Ballycaher Maker
  4. Denis Twomey, Farran, Causeway, Co. Kerry Luddenmore Rosa Erica J042  -  IE241904130042  -  DOB  03.09.09 Sire:  Young Dale Touch Down   Dam:  Aynho Rosa Erica D231 Sire of Dam:  Belvin Kincaid 27'00
  5. Michael & Oliver Flanagan, Moydrum Castle Pedigree Herds, Athlone, Westmeath Moydrum Frauline Star  -  IE361023560094  -  D.O.B.  07.04.09 Sire:  Cardona  Black Star  -  Dam  Moydrum Betty Sire of Dam:  Flowerhill Prince

all irelands 2013 027

Class   22    All Ireland Irish Angus Cow or Heifer (From 01.09.10 – 31.08.11)

  1. Kevin Diffley, Clooncolligan, Bornacoola, Co. Leitrim Leacarrow Hot   -  IE321569780078  -   25.06.11 Sire:  Lawsons Ford Bagatelle  - Dam:  Bunadubber  Peach Sire of Dam:   Foxwood Gerry

all irelands 2013 032

Class   23    All Ireland Irish Angus Heifer  (From 01.09.11– 31.08.12)

  1. Thomas Mulligan, Currycramp, Dromod, Co. Leitrim Clooncarne Jenny  -  IE231421140545  -  D.O.B.  24.01.12 Sire:  Clooncarne  Frank   -  Dam:   Currycramp  Beatrice Sire of  Dam:  Drumcrow Thunder
  2. Edmund & Betty O'Carroll, Cloghogue, Castlebaldwin, Co. Sligo Cloghogue Jewel  -  IE321229550094  -  D.O.B.  24.04.12 Sire:  Nakkeg Nord  -  Dam:  Cloghogue Doreen Sire of Dam:  Lawsons Ford Bagatelle
  3. Kevin Diffley, Clooncolligan, Bornacoola, Co. Leitrim Leacarrow Jasmine   -  IE321569790079 -   25.03.12 Sire:  Clooncolligan Amazing  - Dam: Killaroo Pretty D306 Sire of Dam:   Priestown Jupiter
  4. Michael Gallagher, Lavey, Charlestown, Co. Mayo Dunlaveymore Jade – IE272170680068 – D.O.B.  12.03.12 Sire: Rawburn Eventer  -  Dam:  Dunlever Ellie C276 Sire of Dam:  Dunlever Elman Y138
  5. Dara Diffley & Nigel Cox, Clooncolligan, Bornacoola, Co. Leitrim Duibhgiolla Jasmine  -  IE311869830011 – D.O.B.  24.04.12 Sire:  Ballymagrine Wonder  -  Dam:  Clooncolligan Deedee Sire of Dam:  Ballyarden Billy

all irelands 2013 034

all irelands 2013 044

Sponsored by :  AW Ennis

Irish Angus All Ireland Junior Female Section
Class    24    All Ireland Irish Angus Heifer (From 01.09.12 – 31.12.12)

  1. Edmund & Betty O'Carroll, Cloghogue, Castlebaldwin, Co. Sligo Cloghogue  Jane  -  IE321229560095 -  D.O.B.  03.11.12 Sire:  Nakkeg Nord  -  Dam:  Cloghogue Freda Sire of Dam:  Coneyisland Legend E112
  2. Jim Dockery, Towra, Shinrone, Co. Offaly Towra Jane – IE301473470120 – D.O.B.  14.10.12 Sire:  Black Banner X1 of Idvies  -  Dam:  Caulry F538 Daffodil Sire of Dam;  Nakkeg Nord
  3. Bernard Kerins, Carnaree, Ballymote, Co. Sligo Kerins Jasmine – IE321574650027 – D.O.B  01.10.12 Sire:  Lawsons Ford Bagatelle  -  Dam:  Kerins Grace Sire of Dam:  Owenmore Elevator
  4. Barry & Brian Gleeson, Lordspark, Rathcabin, Roscrea, Tipperary Redwood Jewel – IE331004731011 – D.O.B.  01.11.12 Sire:  Luddemore Fionn  -  Dam: Redwood Fancy Sire of Dam:  Bohey Jasper
  5. Cathal & JJ McCormack, Steil, Tulsk, Castlerea, Co. Roscommon Steil J Naomi 228  -  IE311355510228 – D.O.B.  12.10.12 Sire:  Aynho Rossiter Eric  - Dam: Steil Angela Sire of Dam:  Drumahillan Roy

all irelands 2013 040

all irelands 2013 041

Class    25    All Ireland Irish Angus Heifer Calf (From 01.01.13 - 28.02.13)

  1. Nuala Mulligan, Hollygrove, Ballygar, Co. Galway Ballydacker Kira  -  IE181973570733  -  D.O.B.  24.01.13  Sire:  Nakkeg Nord  -  Dam:  Ballydacker Eilish E.t.Sire of Dam:  Rito 9M9 of 2036 Scotch Cap
  2. Patrick Regan Jnr.. Cloonmore, Ballyfarna, Claremorris, Co. Mayo Loughlynn Krystal  -  IE271960310233  -  D.O.B.  06.01.13 Sire:  Loughlynn Hurricane -  Dam: Loughlynn Glory Sire of Dam:  Nakkeg Nord
  3. G A & D Reynolds, Bunlahy, Aughnacliffe, Ballinalee, Co. Longford Bunlahy Karla Bev  - IE251261740288 –  D.O.B.  01.01.13 Sire: Young Dale Superior 14S  -  Dam: Bunlahy Beverly B140 Sire of Dam:  Jeremy Eric of Bridgefoot     
  4. John J Bogan & Conor Craig, Coolarty, Edgeworthstown, Co. Longford Millbawn Katie – IE251304770198 – D.O.B.  08.01.13 Sire:  Lisduff Dandy K895  - Dam:  Tureen Fibiana Sire of Dam:  Coolve View Ministral Warrior

all irelands 2013 046

all irelands 2013 047

Class    26     All Ireland Irish Angus Heifer Calf (From 01.03.13  - 30.04.13)

  1. Bernard Kerins, Carnaree, Ballymote, Co. Sligo  Kerins Kemi – IE321574660028 – D.O.B 05.03.13 Sire:  Aynho Rossiter Eric - Dam:  Kerins  Demi Sire of Dam:  Nakkeg Nord
  2. Edmund & Betty O'Carroll, Cloghogue, Castlebaldwin, Co. Sligo Cloghogue  Keely  -  IE321229530101-  D.O.B. 06.03.13 Sire:  Bohey Jasper   -  Dam:  Cloghogue Sporty Spice Sire of Dam:  Rainbow Hills Governor 128X
  3. Thomas Mulligan, Currycramp, Dromod, Co. Leitrim Clooncarne Kylie -  IE231421150595 – D.O.B.  07.03.13 Sire:  Clooncarne Frank -  Dam: Currycramp Beatrice Sire of Dam:  Drumcrow Thunder
  4. Thomas Mulligan, Currycramp, Dromod, Co. Leitrim Clooncarne Keely -  IE231421180598 – D.O.B. 14.03.13 Sire:  Clooncarne Frank -  Dam:  Clooncarne Eleanor Sire of Dam:  Drumcrow Prince Plateaux
  5. Anthony Dockery, Carrow, Elphin, Co. Roscommon Rockville K Passion 291  -  IE311422620291  -  D.O.B.  03.04.13 Sire:  Logboy Fergal    -  Dam:  Aughalustia Passion G203 Sire of Dam:  Bohey Jasper

all irelands 2013 050

all irelands 2013 052

Class    27    All Ireland Irish Angus Heifer Calf  (From 01.05.13 onwards)

  1. Michael Reynolds, Bohey, Drumlish, Co. Longford Bohey Katie – IE231412850316  -   D.O.B.  01.05.13 Sire: Bohey Foremost  - Dam:  Bohey Emma Sire of Dam:  Bohey Corporal
  2. Kevin Diffley, Clooncolligan, Bornacoola, Co. Leitrim Clooncolligan Kara – IE251142340293  - D.O.B.  02.05.13 Sire:  Cashelane Michael F663  -  Dam: Clooncolligan Useful Lady Sire of Dam:  Flowerhill Prince

Junior Classes sponsored by: Progressive Genetics, Aurivo Co-Op Soc. Ltd, Kepak,

all irelands 2013 054

all irelands 2013 058

Irish Angus All Ireland Senior Male Section
Class   28    All Ireland Irish Angus Senior Bull  born on or  before 31.08.11
Sponsored by AW  Ennis

  1. Patrick Harrison, Brideswell, Athlone, Co. Roscommon Ballyshannon Eric  -  IE161592170351  -  D.O.B.  05.01.08 Sire:  Lawsons Ford Bagatelle -  Dam:  Ballyshannon Betty Sire of Dam:  Ranui W  Impact
  2. James Kingston & Ruth Good, Coolkirky, Riverstick, Co. Cork Mogeely Empire J033 – IE151739591033 – D.O.B.  01.09.09 Sire:  Mosston Muir Lord ringo  -  Dam:  Skail Estella E282 Sire of Dam: Blelack Blackstock A227      
  3. John & Ann McDermott, Skreen, Co. Sligo Bon Lea Emperor K079 – UK123534700079 – D.O.B.  24.03.10 Sire: Rawburn Rommel E423    Dam: Bon Lea Elle C017 Sire of Dam: Hurdcott Estimator A018

all irelands 2013 064

all irelands 2013 060

Class   29    All Ireland Irish Angus Intermediate Bull from 01.09.11 – 31.08.12

Sponsored by  Tighe's Agri & Lifffey Mills 

  1. Thomas Mulligan, Currycramp, Dromod, Co. Leitrim Clooncarne Jack – IE231421120551  -  D.O.B.  17.03.12 Sire:  Clooncarne Frank  -  Dam:  Currycramp Elana J276 Sire of Dam:  Killycar  Commander
  2. G A & D Reynolds, Bunlahy, Aughnacliffe, Ballinalee, Co. Longford Bunlahy Judge P  -  IE251261720278 – D.O.B.  26.05.12 Sire: Netherallan Peter Pershore  -  Dam:  Bunlahy Petrina K250 Sire of Dam: Jeremy Eric of Bridgefoot
  3. Patrick Harrison, Brideswell, Athlone, Co. Roscommon Brideswell Joel – IE311090060140 – D.O.B.  14.03.12 Sire: Ballyshannon Eric  -  Dam:  Brideswell Cassie Sire of Dam:  Lawsons Ford Bagatelle  
  4. G A & D Reynolds, Bunlahy, Aughnacliffe, Ballinalee, Co. Longford Bunlahy Jimpsie P  -  IE251261790276 – D.O.B.  26.04.12 Sire: Idvies Euris B112  -  Dam:  Bunlahy Petrina E188 Sire of Dam:  Netherton Fabulous Cruz Y300
  5. Gerard Mulligan, Currycramp, Dromod, Co. Leitrim Currycramp Jerusalem -   IE231418840337  -  D.O.B.  18.04.12 Sire:  Clooncarne Frank  -  Dam: Currycramp Dara Sire of Dam: Cloghogue Brad

all irelands 2013 063

all irelands 2013 095

irish Angus All Ireland Junior Male Section

Class   30  All Ireland Irish Angus Bull (From 01.09.12 – 31.12.12)

  1. Cathal Duignan, Laheen House, Eslin Bridge, Ck-On-Shannon, Co.Leitrim Laheens Jumbo -  IE231362520362  -  D.O.B.  10.10.12 Sire:  Nakkeg Nord  -  Dam:  Laheens Unique Sire of Dam:  Mushroom Friar Fergus
  2. Cathal & JJ McCormack, Steil, Tulsk, Castlerea, Co. Roscommon Steil Jinxy 230  -  IE311355540230 – D.O.B.  23.10.12 Sire:  Aynho Rossiter Eric  -  Dam:  Steil Colourful Sire of Dam:  Steil Andrew
  3. Barry & Brian Gleeson, Lordspark, Rathcabin, Roscrea, Tipperary Redwood Jack  -  IE331004770999 – D.O.B.  16.09.12 Sire:  Nakkeg Nord  -  Dam:  Kilkelly Duchess Sire of Dam:  Kilkelly Ulysses
  4. Cathal & JJ McCormack, Steil, Tulsk, Castlerea, Co. Roscommon Steil Joxer 226 -  IE311355580226 – D.O.B.  05.10.12 Sire:  Ardrossan Admiral  - Dam: Steil Chubby Sire of Dam: Drumahillan Roy
  5. Kevin Diffley, Clooncolligan, Bornacoola, Co. Leitrim Clooncolligan Joe Joe  -  IE251142350278  -  D.O.B.  22.09.12 Sire:  Mogeely Joe   -  Dam:   Clooncolligan Athas Sire of Dam:  Flowerhill Prince

all irelands 2013 070

all irelands 2013 thomas 088

Class   31   All Ireland Irish Angus Bull Calf (From 01.01.13 - 28.02.13)

  1. Patrick Regan Jnr. Cloonmore, Ballyfarna, Claremorris, Co. Mayo Loughlynn  Kracker  -  IE271960390232  -  D.O.B.  04.01.13 Sire:  Lawsons Ford Bagatelle  -  Dam:  Driney Rachel Sire of Dam:  Tivanagh Baron
  2. Shane & John Murphy, Woodlands, Glen South, Banteer, Co. Cork Mercury Knight – IE151152030667 – D.O.B.  02.01.13 Sire: Friarstown Idol J127 -  Dam:  Mercury Fab Tinge Sire of Dam:  Friarstown Elrossi G041      
  3. John J Bogan & Conor Craig, Coolarty, Edgeworthstown, Co. Longford Millbawn Kurtis  -  IE251304760197 – D.O.B.  05.01.13 Sire:  Bova Lord Blackwood  -  Dam: Tureen Fallon Sire of Dam:  Coole View Ministral Warrior
  4. John & Kathy Farrell, Mountdillon, Curraghroe, Co. Roscommon Dillon Kyle  -  IE311321580228 – D.O.B.  16.01.13 Sire:  Coneyisland Legend – Dam:  Dillon Bettie Sire of  Dam:  Maine Dragon
  5. Michael James Horan, Coolcran, Knockmore, Ballina, Co. Mayo  Coolcran Kevin  -  IE271630060595  -  D.O.B.  12.01.13 Sire:  Currower Edmund  -  Dam:  Coolcran Frances Sire of Dam:  KBJ  Jetta  64D

all irelands 2013 072

all irelands 2013 073

Class   32   All Ireland Irish Angus Bull Calf (From 01.03.13 -  30.04.13)

  1. Pat Murphy, Puntabeg, Charlestown, Co. Mayo Lecarrow King  -  IE272192710385  -  D.O.B.  17.03.13 Sire:  Luddenmore Fionn  -  Dam:  Speck Gina Sire of Dam:  Nakkeg Nord
  2. Michael & Oliver Flanagan, Moydrum Castle Pedigree Herds, Athlone, Westmeath Moydrum King  -  IE361023540126 – D.O.B.  24.03.13 Sire:  Bohey Jasper  -  Dam:  Clooncolligan Fizz Sire of Dam:  Ballyarden Billy
  3. Gerard Kilgallon, Mayoabbey, Claremorris, Co. Mayo Mayo Kingpin – IE271721080495 – D.O.B   20.04.13 Sire:  Westellen Deekay Grandslam  -  Dam:  Mayo Annie Sire of Dam:  Minit of Liss
  4. Edmund & Betty O'Carroll, Cloghogue, Castlebaldwin, Co. Sligo Cloghogue  Kingpin  -  IE3212295401012  -  D.O.B  10.04.13 Sire:  Coneyisland Legend E112  -  Dam:  Cloghogue Horizon Sire of Dam:  Bohey Jasper
  5. Thomas Mulligan, Currycramp, Dromod, Co. Leitrim Clooncarne Kyle  -  IE231421120601 – D.O.B.  27.04.13 Sire:  Clooncarne Frank  -  Dam:  Currycramp Elana J276 Sire of  Dam:  Killycar Commander

all irelands 2013 081

all irelands 2013 thomas 093

Class   33  All Ireland Irish Angus Bull Calf (From 01.05.13 onwards)

  1. Jim Dockery, Towra, Shinrone, Co. Offaly Towra Keith  -  IE301473430125  -  D.O.B.   02.05.13 Sire:   Coneyisland Legend  -  Dam:  Antogher  Cathy Sire of Dam:  Loughglass Whirlwend  
  2. G A & D Reynolds, Bunlahy, Aughnacliffe, Ballinalee, Co. Longford Bunlahy Knight  -  IE251261720294 – D.O.B.  02.05.13 Sire: Luddenmore Fionn -  Dam:  Bunlahy Petrina E188 Sire of Dam:  Netherton Fabulous Cruz
  3. Patrick Murphy, Ross, Glasson, Athlone, Co. Westmeath Berry Kevin -  IE361002430303-  D.O.B.   19.05.13 Sire:  Goulding Jumbo King  -  Dam:  Kilteevan Babe Sire of Dam:  Perryville Roscoe 17N
  4. Geraldine Shanley & Donal Spring, Bornacoola,Co. Leitrim Aughnamona Kana  -  IE231415310492 – D.O.B.  01.05.13 Sire:  Mogeely Joe  -  Dam:  Aughnamona Eleanor J311 Sire of Dam:  Cahirmee Westy
  5. Patrick Murphy, Ross, Glasson, Athlone, Co. Westmeath Berry Ken -  IE361002410301  -  D.O.B.   04.05.13 Sire:  Goulding Jumbo King  -  Dam:  Berry Dote Sire of Dam:  Nakkeg Nord

all irelands 2013 thomas 096

all irelands 2013 thomas 105

Prizes in classes 28-33
Junior Classes sponsored by: Progressive Genetics, Aurivo Co-Op Soc. Ltd,  Kepak,

Class  34   Best  Pair  of animals bred by exhibitor.

  1. G A & D Reynolds, Bunlahy, Aughnacliffe, Ballinalee, Co. Longford
  2. Thomas Mulligan, Currycramp, Dromod, Co. Leitrim
  3. John & Kathy Farrell, Mountdillon, Curraghroe, Co. Roscommon
  4. Patrick Regan Jnr. Cloonmore, Ballyfarna, Claremorris, Co. Mayo
  5. Cathal & JJ McCormack, Steil, Tulsk, Castlerea, Co. Roscommon

all irelands 2013 089

Class     35       Best Group of  three

1st: €150 &  “The Drogheda Cattle Traders Cup”   2nd €100, 3rd €75,
4th  €50, 5th €25

  1. Thomas Mulligan, Currycramp, Dromod, Co. Leitrim
  2. Kevin Diffley, Clooncolligan, Bornacoola, Co. Leitrim
  3. Cathal & JJ McCormack, Steil, Tulsk, Castlerea, Co. Roscommon
  4. John & Kathy Farrell, Mountdillon, Curraghroe, Co. Roscommon

all irelands 2013 thomas 108

All Ireland Angus X Heifer Championship

Class    36   Traditional  All-Ireland Angus X Heifer suitable for breeding or export showing prominent Angus Characteristics  (strictly no pedigree orcontinental traits)

  1. Michael Flatley, Glann, Kilkelly, Co. Mayo
  2. Kevin Diffley, Clooncolligan, Bornacoola, Co. Leitrim
  3. Bernard Kerins, Carnaree, Ballymote, Co. Sligo

all irelands 2013 108

all irelands 2013 101

 

shows
showssub